other
Produktet
Shtëpi FABRIKIMI I PCB-ve PCB Flex-Rigid Ekran me prekje me shumë shtresa PCB të ngurtë fleksibël

Ekran me prekje me shumë shtresa PCB të ngurtë fleksibël


 • Artikulli NR.:

  ABIS-Flex-rigid-004
 • Avokat:

  6
 • Materiali:

  PI
 • Trashësia e përfunduar e tabelës:

  0.5 mm
 • Trashësia e përfunduar e bakrit:

  1 oz
 • Gjerësia/hapësira minimale e linjës:

  ≥3 mil (0,075 mm)
 • Vrima e vogël:

  ≥4 mil (0,1 mm)
 • Përfundojë sipërfaqe:

  Shtresa mbuluese ENIG
 • Ngjyra e maskës së saldimit:

  E gjelbër
 • Ngjyra e legjendës:

  E bardha
 • Aplikacion:

  Elektronikë Konsumatore
 • Detajet e produktit

Përmbledhje e tabelës së qarqeve të printuara me fleksibël të ngurtë


 • Kuptimi i fjalëpërfjalshëm i "përkuljes së ngurtë" është kombinimi i avantazheve të pllakave fleksibël dhe të ngurtë.Shihet si qark dy-në-një është i ndërlidhur përmes vrimave të veshura.Qarqet e ngurtë fleksibël mundësojnë densitet më të lartë të komponentëve ndërsa përshtaten në hapësira të kufizuara dhe të çuditshme.


 • Pllakat e qarqeve të printuara me fleksibël të ngurtë përbëhen nga shtresa të brendshme të shumëfishta fleksibël të lidhura së bashku në mënyrë selektive duke përdorur një film lidhës epoksi para preg, i ngjashëm me një qark fleksibël me shumë shtresa.Qarqet e ngurtë fleksibël janë përdorur në industrinë ushtarake dhe të hapësirës ajrore për më shumë se 20 vjet.Në shumicën e pllakave të qarqeve të ngurtë fleksibël.
ABIS PCB fleksibël e ngurtë Kapaciteti prodhues

Artikulli

Speci.

Shtresat

1~8

Trashësia e tabelës

0.1mm-8.0mm

Materiali

Polimid, PET, PEN, FR4

Madhësia maksimale e panelit

600mm×1200mm

Madhësia minimale e vrimës

0.1 mm

Gjerësia/Hapësira e linjës minimale

3 mil (0,075 mm)

Toleranca e përshkrimit të tabelës

士0.10 mm

Trashësia e shtresës së izolimit

0,075mm--5,00mm

Trashësia përfundimtare

0,0024''-0,16'' (0,06-2,4,00mm)

Vrima e shpimit (mekanike)

17um--175um

Vrima e përfundimit (Mekanike)

0,10mm--6,30mm

Toleranca e diametrit (Mekanike)

0.05 mm

Regjistrim (Mekanik)

0.075 mm

Raporti i pamjes

16:1

Lloji i maskës së saldimit

LPI

SMT Mini.Gjerësia e maskës së saldimit

0.075 mm

Mini.Pastrimi i maskës së saldimit

0.05 mm

Diametri i vrimës së prizës

0,25mm--0,60mm

Toleranca e kontrollit të impedancës

士10%

Përfundojë sipërfaqe

ENIG, Kimi.Tin/Sn, Flash Gold

Maskë saldimi

E gjelbër / e verdhë / e zezë / e bardhë / e kuqe / blu

Ekran mëndafshi

E kuqe / e verdhë / e zezë / e bardhë

Certifikata

UL, ISO 9001, ISO14001, IATF16949

Kërkesë speciale

Vrima qorre, Gisht ari, BGA, Bojë karboni, maskë e dukshme, proces VIP, Veshje buzësh, Gjysmë vrima

Furnizuesit e materialeve

Shengyi, ITEQ, Taiyo, etj.

Paketa e Përbashkët

Vakum+KartonSi e trajton ABIS qarkun Flex-Rigid?


Aftësia për të formësuar montimin përfundimtar të PCB-ve të ngurtë dhe fleksibël për të përshtatur një mbyllje produkti është përparësia kryesore e bordeve të qarqeve fleksibël. Këtu janë 2 këshilla për t'i përfshirë në projektin tuaj të ngurtë të projektimit:


 • Rritja e besueshmërisë së gjurmëve:   Përkulja që durojnë qarqet e përkulshme do të thotë që bakri ka më shumë gjasa të shtrembërohet sesa në një tabelë të ngurtë.Shtimi i bakrit në nënshtresë është më pak se në një PCB FR4 gjithashtu.
 • Forconi gjurmët dhe vizat me pika loti: Nëse nuk kontrollohet, përkulja e nënshtresës mund të çojë në delamination dhe dështim të produktit.Megjithatë, gjurmët dhe rrugët mund të forcohen për të parandaluar shtrembërimin, gjithashtu prodhojnë rendiment më të mirë në prodhim duke dhënë më shumë tolerancë shpimi.
PCB e ngurtë-fleksibël   Koha e udhëheqjes


Vëllimi i Serisë së Vogël

≤1 metër katror

Dite pune

Prodhim ne mase

Dite pune

Të njëanshme

3-4

Të njëanshme

8-10

2-4 shtresa

4-5

2-4 shtresa

10-12

6-8 shtresa

10-12

6-8 shtresa

14-18Misioni i Cilësisë ABIS

 • Norma e kalimit të materialit hyrës më sipër 99.9% . Numri i shkallëve të refuzimit masiv më poshtë 0,01% .
 • Garanci nje vit.nëse ka ndonjë problem cilësor, jo të shkaktuar nga përdorimi jo i duhur ose i krijuar nga njeriu, ABIS do ta zëvendësojë atë një nga një.
 • Objektet e certifikuara ABIS kontrollojnë të gjitha proceset kryesore për të eliminuar të gjitha problemet e mundshme përpara se të prodhohen.
 • ABIS përdor softuer të avancuar për të kryer analiza të gjera DFM në të dhënat hyrëse dhe përdor sisteme të avancuara të kontrollit të cilësisë gjatë gjithë procesit të prodhimit.
 • ABIS kryen 100% inspektim vizual dhe AOI, si dhe kryen testime elektrike, testime të tensionit të lartë, testim të kontrollit të rezistencës, mikro-seksionim, testim të goditjes termike, testim saldimi, testim të besueshmërisë, testim të rezistencës izoluese dhe testim të pastërtisë jonike.

Paketimi & Dorëzimi

Kompania ABIS CIRCUTS jo vetëm që po përpiqet t'u japë klientëve një produkt të mirë, por gjithashtu i kushton vëmendje ofrimit të një pakete të plotë dhe të sigurt. Gjithashtu, ne përgatisim disa shërbime të personalizuara për të gjitha porositë.


- Paketimi i përbashkët:

 • PCB: Qese e mbyllur, Qese antistatike, Kartoni i përshtatshëm.
 • PCBA: Qese me shkumë antistatike, Qese antistatike, kartoni i përshtatshëm.
 • Paketimi i personalizuar: Kartoni jashtë do të shtypet emri i adresës së klientit, shenja, klienti duhet të specifikojë destinacionin dhe informacione të tjera.

-Këshillat e dorëzimit:

 • Për paketë të vogla, ju këshillojmë të zgjidhni sipas E x shtypni ose DDU shërbimi është mënyra më e shpejtë.
 • Për paketimin e rëndë, zgjidhja më e mirë është transporti detar.Kushtet e biznesit
- Kushtet e pranuara të dorëzimit
FOB, CIF, EXW, FCA, CPT, DDP, DDU, Dorëzim Express, DAF


-- Valuta e pranuar e pagesës
USD, EUR, CNY.


- Lloji i pagesës së pranuar
T/T, PayPal, Western Union.


Citat nga ABIS

Për të siguruar një kuotë të saktë, sigurohuni që të përfshini informacionin e mëposhtëm për projektin tuaj:

 • Plotësoni skedarët GERBER duke përfshirë listën BOM
 • Sasitë
 • Koha e kthesës
 • Kërkesat e panelizimit
 • Kërkesat për materiale
 • Kërkesat e përfundimit
Oferta juaj e personalizuar do të dorëzohet në vetëm 2-24 orë, në varësi të kompleksitetit të dizajnit.

Ju lutemi na mbani të informuar për çdo interes!

ABIS kujdeset për çdo porosi tuajën qoftë edhe 1 copë!Lini një mesazh

If you are interested in our products and want to know more details,please leave a message here,we will reply you as soon as we can.

E drejta e autorit © 2023 ABIS CIRCUTS CO., LTD.Të gjitha të drejtat e rezervuara. Fuqia nga

Mbështet rrjeti IPv6

krye

Lini një mesazh

Lini një mesazh

  Nëse jeni të interesuar për produktet tona dhe dëshironi të dini më shumë detaje, ju lutemi lini një mesazh këtu, ne do t'ju përgjigjemi sa më shpejt që të mundemi.

 • #
 • #
 • #
 • #
  Rifresko imazhin