other
Produktet
Shtëpi FABRIKIMI I PCB-ve PCB e ngurtë PCB me bërthamë metalike Pllaka e qarkut PCB LED me bërthama alumini prodhuese Kinë Furnizuesi

Pllaka e qarkut PCB LED me bërthama alumini prodhuese Kinë Furnizuesi


 • Artikulli NR.:

  ABIS-ALU-001
 • Avokat:

  1
 • Materiali:

  Baza e aluminit
 • Trashësia e përfunduar e tabelës:

  1.6 mm
 • Trashësia e përfunduar e bakrit:

  1 oz
 • Gjerësia/hapësira minimale e linjës:

  ≥3 mil (0,075 mm)
 • Vrima e vogël:

  ≥4 mil (0,1 mm)
 • Përfundojë sipërfaqe:

  PA HASL
 • Ngjyra e maskës së saldimit:

  E bardha
 • Ngjyra e legjendës:

  E zezë
 • Aplikacion:

  Objektet Industriale
 • Detajet e produktit

Përparësitë e ABIS PCB alumini

 • Çmim i ulët
 • Miqësore ndaj mjedisit
 • Shpërndarja e nxehtësisë
 • Qëndrueshmëri më e lartë
 • Peshë e lehtë


Hyrje e PCB-ve të aluminit


-Përkufizimi

Alumini baza është një CCL, një lloj materiali bazë të PCB-ve.Pllakë me bërthamë alumini   është një material i përbërë i përbërë nga fletë metalike prej bakri, një shtresë dielektrike, një shtresë bazë alumini dhe një membranë bazë alumini   me a shpërndarje e mirë e nxehtësisë. Përdorimi i një shtrese shumë të hollë të dielektrikut përçues termik, por izolues elektrik, i cili laminohet midis bazës metalike dhe shtresës së bakrit.Baza metalike është projektuar për të tërhequr nxehtësinë nga qarku përmes dielektrikut të hollë.


-Aplikacion

Asambleja pcb prej alumini përdoret gjerësisht për modifikuesin dhe shkëndijën në zjarr për motoçikletat dhe celularët, LED të energjisë, kutinë e zërit, modulin e furnizimit me energji elektrike dhe sistemin e mbrojtjes akustike etj.


ABIS Metal Core PCB Kapaciteti prodhues


Artikulli

Speci.

Shtresat

1~2

Trashësia e zakonshme e tabelës së përfundimit

0,3-5 mm

Materiali

Bazë alumini, bazë bakri

Madhësia maksimale e panelit

1200mm*560mm(47in*22in)

Madhësia minimale e vrimës

12 mil (0,3 mm)

Gjerësia/Hapësira e linjës minimale

3 mil (0,075 mm)

Trashësia e fletës së bakrit

35μm-210 μm (1oz-6oz)

Trashësia e zakonshme e bakrit

18 μm , 35 μm , 70 μm , 105 μm .

Mbetet Toleranca e Trashësisë

+/-0,1 mm

Toleranca e përvijimit të rrugës

+/-0,15 mm

Punching Outline Toleranca

+/-0,1 mm

Lloji i maskës së saldimit

LPI (imazh fotografik i lëngshëm)

Mini.Pastrimi i maskës së saldimit

0.05 mm

Diametri i vrimës së prizës

0,25mm--0,60mm

Toleranca e kontrollit të impedancës

+/-10%

Përfundojë sipërfaqe

HASL pa plumb, ari me zhytje (ENIG), copë zhytjeje, OSP, etj

Maskë saldimi

Me porosi

Ekran mëndafshi

Me porosi

Kapaciteti prodhues MC PCB

10000 m2/muaj


ABIS PCB alumini Koha e udhëheqjes

Si rrjedha aktuale, ne kryesisht bëjmë PCB të vetme alumini, ndërsa është më e vështirë të bësh PCB alumini të dyanshme.


Vëllimi i Serisë së Vogël

≤1 metër katror

Dite pune

Prodhim ne mase

> 1 metër katror

Dite pune

Me një anë

3-4 ditë

Me një anë

2-4 javë

Dyaneshem

6-7 ditë

Dyaneshem

2,5-5 javë


Parametri teknik

NR

Artikull testues


Kërkesa për teknologji  NjësiaTest Re ult1Qëroni ForcëA  ≥ 1.0  N/mm1.05  Pas stresit termik (260 ordm;C)≥ 1.0N/mm1.052
 Testi i flluskës pas stresit termik (288 ordm; C, 2 min)288ordm;C 2 min
Pa delaminim/Ne rregull3
 Rezistenca Temale≤ 2.0ordm;C / W0.654  Ndezshmëria (A)FV-O/FV-O5
 Rezistenca e sipërfaqes
 A≥ 1 × 10 5M Ω  5,0 × 10 7Trajtimi me lagështi të vazhdueshme
(90%,3 5 ordm;C ,96h)
 ≥ 1 × 10 5M Ω  4,5 × 10 66Rezistenca e vëllimitA
 ≥ 1 × 10 6M Ω· m1,0 × 10 8Trajtimi me lagështi të vazhdueshme

(90%, 35 ordm; C ,96h)

 ≥ 1 × 10 6  M Ω· m1,9 × 10 77
 Ndarja dielektrike (DC)≥ 25  Kv/mm  318
 Konstanta dielektrike (1 MHz)
(40 ordm; C, 93% , 96 orë)≤ 4.4/4.29
 Faktori i shpërndarjes dielektrike (1 MHz)
(40ordm; C ,93%,96h)≤ 0.03/0,02910Eksperimenti i plakjes së përshpejtuar
(125 ordm; C ,2000h)/Baza e petëzuar nuk duhet të ketë rrudha, pa plasaritje, pa delaminim ose pa pishë/  Ne rregull  11
 Testi i ndikimit në temperaturë të lartë të ulët
(-50 ordm; C , 15min, 80ordm; C , 15min TOTALI BËRË 15 ~ 20 Qarkullim)Forca e lëvozhgës
 /N/mm  1,39 ~ 1,64Rezistenca e sipërfaqes/M Ω1,9 × 10 8 ~ 6,4 × 10 8
Si ABIS i zgjidh vështirësitë e prodhimit të aluminit P CB?


 • Lëndët e para kontrollohen rreptësisht : Shkalla e kalimit të materialit hyrës mbi 99.9%.Numri i shkallëve të refuzimit në masë është nën 0.01%.


 • Ecja e bakrit e kontrolluar: folia e bakrit e përdorur në PCB-të e aluminit është relativisht më e trashë.Megjithatë, nëse petë e bakrit është mbi 3 oz, gravurja kërkon kompensim të gjerësisë.Me pajisjet me precizion të lartë të importuar nga Gjermania, gjerësia min/hapësira që mund të kontrollojmë arrin 0,01 mm.Kompensimi i gjerësisë së gjurmës do të projektohet me saktësi për të shmangur gjerësinë e gjurmës jashtë tolerancës pas gravimit.


 • Printim i maskave të saldimit me cilësi të lartë: Siç e dimë të gjithë, ka një vështirësi në printimin e maskave të saldimit të PCB-ve të aluminit për shkak të trashësisë së bakrit.Kjo është për shkak se nëse gjurma e bakrit është shumë e trashë, atëherë imazhi i gdhendur do të ketë një ndryshim të madh midis sipërfaqes së gjurmës dhe tabelës bazë dhe printimi i maskës së saldimit do të jetë i vështirë.Ne insistojmë në standardet më të larta të vajit të maskave të saldimit në të gjithë procesin, nga printimi i maskës së saldimit me një deri në dy herë.


 • Prodhimi mekanik: Për të shmangur zvogëlimin e forcës elektrike të shkaktuar nga procesi i prodhimit mekanik, përfshin shpimin mekanik, formimin dhe pikëzimin v etj. Prandaj, për prodhimin me volum të ulët të produkteve, ne i japim përparësi përdorimit të frezës elektrike dhe prerësit profesional.Gjithashtu, i kushtojmë vëmendje të madhe rregullimit të parametrave të shpimit dhe duke parandaluar burr nga gjenerimi.


Paketimi & Dorëzimi

Kompania ABIS CIRCUTS jo vetëm që po përpiqet t'u japë klientëve një produkt të mirë, por gjithashtu i kushton vëmendje ofrimit të një pakete të plotë dhe të sigurt. Gjithashtu, ne përgatisim disa shërbime të personalizuara për të gjitha porositë.

- Paketimi i përbashkët:

 • PCB: Qese e mbyllur, Qese antistatike, Kartoni i përshtatshëm.
 • PCBA: Qese me shkumë antistatike, Qese antistatike, kartoni i përshtatshëm.
 • Paketimi i personalizuar: Kartoni jashtë do të shtypet emri i adresës së klientit, shenja, klienti duhet të specifikojë destinacionin dhe informacione të tjera.

-Këshillat e dorëzimit:

 • Për paketë të vogla, ju këshillojmë të zgjidhni sipas E x shtypni ose DDU shërbimi është mënyra më e shpejtë.
 • Për paketimin e rëndë, zgjidhja më e mirë është transporti detar.Kushtet e biznesit

- Kushtet e pranuara të dorëzimit
FOB, CIF, EXW, FCA, CPT, DDP, DDU, Dorëzim Express, DAF


-- Valuta e pranuar e pagesës
USD, EUR, CNY.


- Lloji i pagesës së pranuar
T/T, PayPal, Western Union.Citat nga ABIS

Për të siguruar një kuotë të saktë, sigurohuni që të përfshini informacionin e mëposhtëm për projektin tuaj:

 • Plotësoni skedarët GERBER: duke përfshirë listën BOM
 • Sasitë: Zgjidhni numrin (copë)
 • Dimensionet: Lartësia X Gjerësia mm
 • Koha e kthesës: ditë pune
 • Kërkesat e panelizimit
 • Kërkesat për materiale
 • Kërkesat e përfundimit
Oferta juaj e personalizuar do të dorëzohet në vetëm 2-24 orë, në varësi të kompleksitetit të dizajnit.

Ju lutemi na mbani të informuar për çdo interes!

ABIS kujdeset për çdo porosi tuajën qoftë edhe 1 copë!

Lini një mesazh

If you are interested in our products and want to know more details,please leave a message here,we will reply you as soon as we can.

E drejta e autorit © 2023 ABIS CIRCUTS CO., LTD.Të gjitha të drejtat e rezervuara. Fuqia nga

Mbështet rrjeti IPv6

krye

Lini një mesazh

Lini një mesazh

  Nëse jeni të interesuar për produktet tona dhe dëshironi të dini më shumë detaje, ju lutemi lini një mesazh këtu, ne do t'ju përgjigjemi sa më shpejt që të mundemi.

 • #
 • #
 • #
 • #
  Rifresko imazhin