other
Produktet
Shtëpi FABRIKIMI I PCB-ve Flex PCB Polimid i lartë me porosi Pllakë qarku të printuar fleksibël të njëanshëm Prodhuesi kinez

Polimid i lartë me porosi Pllakë qarku të printuar fleksibël të njëanshëm Prodhuesi kinez


 • Artikulli NR.:

  ABIS-Flex-004
 • Avokat:

  1
 • Materiali:

  PI
 • Trashësia e përfunduar e tabelës:

  1.3 mm
 • Trashësia e përfunduar e bakrit:

  1 oz
 • Gjerësia/hapësira minimale e linjës:

  ≥3 mil (0,075 mm)
 • Vrima e vogël:

  ≥4 mil (0,1 mm)
 • Përfundojë sipërfaqe:

  Shtresa Mbuluese ENIG
 • Ngjyra e maskës së saldimit:

  N/A
 • Ngjyra e legjendës:

  E bardha
 • Aplikacion:

  Elektronikë Konsumatore
 • Detajet e produktit

Pasqyrë e përgjithshme e bordit të qarkut të printuar fleksibël

- Përkufizimi


PCB fleksibël - Qarku i printuar fleksibël, i referuar si FPC.

Një qark i printuar fleksibël mund të përkufizohet si një skicë e gjurmëve përcjellëse të lidhura në një substrat fleksibël. Është bërë në modele qarku përcjellës duke përdorur proceset e transferimit të ekspozimit të modelit të dritës dhe gdhendjes në sipërfaqen e një nënshtrese fleksibël.


- Karakteristikat

Qarqet Flex përdoren gjerësisht në telefonat celularë, kamerat dhe pajisjet inteligjente të veshjes.


Mund të përshtatet më mirë me aftësinë e instalimeve elektrike në hapësira sesa bordet tradicionale të ngurtë. Pllakat fleksibël të qarkut gjithashtu kanë rezistencë më të mirë ndaj temperaturave të larta, goditjeve dhe dridhjeve.ka performancë të mirë me sfidat e projektimit si: kryqëzimet e pashmangshme, kërkesat specifike të rezistencës, eliminimi i të folurit të kryqëzuar, mbrojtja shtesë dhe dendësia e lartë e komponentëve.


-Klasifiko

 • PCB fleksibël me një anë
 • Përkulje e njëanshme me aksese të dyfishta
 • PCB fleksibël me dy anë
 • PCB fleksibël me shumë shtresaABIS PCB fleksibël Procesi i prodhimit

-Flex-PCB me dy anë:

Prerje → Shpim → PTH → Veshje pa elektro → Trajtim paraprak → Film i thatë   Petëzim → Pozicioni → Ekspozimi → Zhvillimi → Veshja e modelit → Hiqni filmin e thatë → paratrajtim → Petëzim i filmit të thatë → Pozicioni dhe ekspozimi → Zhvillimi → gravurë → Hiq filmin e thatë → Përfundojë sipërfaqe Shtrirja e mbulesës Petëzim → Petëzim → Kurim → Ar i zhytur → Ekran mëndafshi → Prerje V/shkatërrim → Test elektrik → Shpim → FQC → Paketim → Dërgesë

-Flex-PCB me një anë:

Prerje → Shpim → Petëzim i filmit të thatë → Pozicioni dhe ekspozimi → Zhvillimi → gravurë → Hiq filmin e thatë → Mbarimi sipërfaqësor → petëzimi me mbulesë → petëzim → shërim → përfundim sipërfaqësor → zhytje ari → Ekran mëndafshi → prerje/përbërje → testimi i cilësisë V → → Paketimi → DërgesëKapaciteti prodhues fleksibël i PCB-ve ABIS

Artikulli

Speci.

Shtresat

1~8

Trashësia e tabelës

0.1mm-0.2mm

Materiali i Nënshtresës

PI (0,5 milion, 1 milion, 2 milion), PET (0,5 milion, 1 milion)

Medium përçues

Fletë bakri (1/3oz,1/2oz,1oz,2oz)

Konstantani

Pastë argjendi

Bojë bakri

Madhësia maksimale e panelit

600mm×1200mm

Madhësia minimale e vrimës

0.1 mm

Gjerësia/Hapësira e linjës minimale

3 mil (0,075 mm)


Madhësia maksimale e imponimit (panel i vetëm dhe i dyfishtë)


610mm*1200mm (Kufiri i ekspozimit)

250mm*35mm (zhvilloni vetëm mostra provë)


Madhësia maksimale e imponimit (panel me një panel dhe panel të dyfishtë pa bojë që thahet vetë PTH + e ngurtë me dritë UV)


610*1650 mm

Vrima e shpimit (mekanike)

17um--175um

Vrima e përfundimit (Mekanike)

0,10mm--6,30mm

Toleranca e diametrit (Mekanike)

0.05 mm

Regjistrim (Mekanik)

0.075 mm

Raporti i pamjes

2:1 (apertura minimale 0,1 mm)

5:1 (apertura minimale 0,2 mm)

8:1 (apertura minimale 0,3 mm)

SMT Mini.Gjerësia e maskës së saldimit

0.075 mm

Mini.Pastrimi i maskës së saldimit

0.05 mm

Toleranca e kontrollit të impedancës

士10%

Përfundojë sipërfaqe

ENIG, HASL, Kim.Tin/Sn

maskë sali/ Film mbrojtës

PI (0,5 mil, 1 mil, 2 mil) (E verdhë, e bardhë, e zezë)

PET (1 milion, 2 milion)

Maskë saldimi (jeshile, e verdhë, e zezë...)

Ekran mëndafshi

E kuqe / e verdhë / e zezë / e bardhë

Certifikata

UL, ISO 9001, ISO14001, IATF16949

Kërkesë speciale

Ngjitës (3M467,3M468,3M9077,TESA8853...)

Furnizuesit e materialeve

Shengyi, ITEQ, Taiyo, etj.

Paketa e Përbashkët

Vakum+Karton

Kapaciteti mujor i prodhimit/m²

60 000 m²PCB fleksibël   Koha e udhëheqjes


Vëllimi i Serisë së Vogël

≤1 metër katror

Dite pune

Prodhim ne mase

Dite pune

Të njëanshme

3-4

Të njëanshme

8-10

2-4 shtresa

4-5

2-4 shtresa

10-12

6-8 shtresa

10-12

6-8 shtresa

14-18


Si merret ABIS me çështjet fleksibël të PCB-ve?

Gjëja e parë që ne sigurojmë është pajisjet e duhura për të prodhuar tabelën tuaj.Më pas, stafi me përvojë të mjaftueshme për të përballuar sfidën e prodhimit të pllakave fleksibël.

 • Hapja e një maskë saldimi ose mbulesë mjaftueshëm -Hapat e ndryshëm të procesit mund të ndryshojnë pamjen e një bord fleksibël.Gdhendja dhe pllaka mund të rregullojnë formën e PCB-së, prandaj duhet të siguroheni që hapjet e mbivendosjes të kenë gjerësi të përshtatshme.
 • Zgjidhni materialet me kujdes , duke marrë parasysh edhe gjëra të tjera, të tilla si madhësia, pesha dhe besueshmëria e bordit.
 • Kontrolloni afërsinë e duhur të nyjeve të saldimit dhe pikës së lakimit – bashkimi i saldimit duhet të jetë në distancën e kërkuar nga vendi i përkuljes.Nëse i vendosni shumë afër, mund të ndodhë shtrembërim ose saldim i thyer.
 • Kontrollo ndarjen e bllokut të saldimit – ABIS që siguron hapësirë ​​të mjaftueshme midis jastëkëve dhe gjurmëve përcjellëse pranë tyre, në mënyrë që të shmanget humbja e petëzimit.Garancitë e cilësisë

 • Duke ndjekur udhëzimet dhe dëshirat tuaja deri në detajet më të vogla.
 • Zgjidhni materialin më të mirë për aplikimin dhe buxhetin tuaj.
 • Mblidhni dhe dorëzoni bordin brenda kornizës kohore të specifikuar.
 • Norma e kalimit të materialit hyrës më sipër 99.9% , t numri i shkallëve të refuzimit në masë më poshtë 0,01% .
 • Garanci nje vit.nëse ka ndonjë problem cilësor, jo të shkaktuar nga përdorimi jo i duhur ose i krijuar nga njeriu, ABIS do ta zëvendësojë atë një nga një.

Paketimi & Dorëzimi

Kompania ABIS CIRCUTS jo vetëm që po përpiqet t'u japë klientëve një produkt të mirë, por gjithashtu i kushton vëmendje ofrimit të një pakete të plotë dhe të sigurt. Gjithashtu, ne përgatisim disa shërbime të personalizuara për të gjitha porositë.

- Paketimi i përbashkët:

 • PCB: Qese e mbyllur, Qese antistatike, Kartoni i përshtatshëm.
 • PCBA: Qese me shkumë antistatike, Qese antistatike, kartoni i përshtatshëm.
 • Paketimi i personalizuar: Kartoni jashtë do të shtypet emri i adresës së klientit, shenja, klienti duhet të specifikojë destinacionin dhe informacione të tjera.

-Këshillat e dorëzimit:

 • Për paketë të vogla, ju këshillojmë të zgjidhni sipas E x shtypni ose DDU shërbimi është mënyra më e shpejtë.
 • Për paketimin e rëndë, zgjidhja më e mirë është transporti detar.
 • Support Express · Transport detar · Transport tokësor · Transport ajror


Kushtet e biznesit

- Kushtet e pranuara të dorëzimit
FOB, CIF, EXW, FCA, CPT, DDP, DDU, Dorëzim Express, DAF


-- Valuta e pranuar e pagesës
USD, EUR, CNY.


- Lloji i pagesës së pranuar
T/T, PayPal, Western Union.Citat nga ABIS


Për të siguruar një kuotë të saktë, sigurohuni që të përfshini informacionin e mëposhtëm për projektin tuaj:

 • Plotësoni skedarët GERBER duke përfshirë listën BOM
 • Sasitë
 • Koha e kthesës
 • Kërkesat e panelizimit
 • Kërkesat për materiale
 • Kërkesat e përfundimit
Oferta juaj e personalizuar do të dorëzohet në vetëm 2-24 orë, në varësi të kompleksitetit të dizajnit.

Ju lutemi na mbani të informuar për çdo interes!

ABIS kujdeset për çdo porosi tuajën qoftë edhe 1 copë!Lini një mesazh

If you are interested in our products and want to know more details,please leave a message here,we will reply you as soon as we can.

E drejta e autorit © 2023 ABIS CIRCUTS CO., LTD.Të gjitha të drejtat e rezervuara. Fuqia nga

Mbështet rrjeti IPv6

krye

Lini një mesazh

Lini një mesazh

  Nëse jeni të interesuar për produktet tona dhe dëshironi të dini më shumë detaje, ju lutemi lini një mesazh këtu, ne do t'ju përgjigjemi sa më shpejt që të mundemi.

 • #
 • #
 • #
 • #
  Rifresko imazhin